Американські правозахисники з відомої американської адвокатської компанії «Хайдеман, Нудельман і Калік» (Heideman Nudelman & Kalik, PC), які представляють інтереси Олександра Клименка, вкрай занепокоєні відмовою Генеральної прокуратури України у допуску українських адвокатів до розслідування, яке веде відомство у справі екс-міністра доходів і зборів.

Основною метою візиту американських юристів до Генеральної прокуратури України було переконатися в тому, що права колишнього міністра Олександра Клименка в розгляді його справи дотримані повною мірою.

«Ми маємо багатий досвід роботи у сфері захисту прав людини, і в рамках нашої практики звикли працювати не з чутками, а винятково з фактами. Ми знаємо, що сьогодні в українських медіа багато чуток щодо нашого клієнта, але ми хотіли б особисто ознайомитися з реальними матеріалами справи, а не з домислами. Нам відомо, що наразі наш клієнт проходить як підозрюваний тільки по одній справі, яку веде Генеральна прокуратура України. Ми розуміємо, що жодне інше українське відомство не розглядає нашого клієнта як підозрюваного, це підтверджено офіційно в їх відповідях українським адвокатам», - зазначив Річард Д. Хайдеман, старший юрисконсульт і засновник Heideman Nudelman & Kalik, PC.

На думку юристів, причини відмови ГПУ у допуску адвокатів надумані і безпідставні. На жаль, під час спілкування з представниками ГПУ взаєморозуміння з цього питання досягнуто не було.

«Ми стурбовані тими обставинами, що фактично з травня всі слідчі дії у справі проводяться без участі сторони захисту. Крім того, слідчі не вручили належним чином пану Клименку повідомлення про підозру у вчиненні інкримінованих йому злочинів, а також відмовляють у наданні копії цього документа адвокатам. Таким чином, досі невідомо, на чому ґрунтуються звинувачення на адресу Олександра Клименка. Ми обговорили ці питання з представниками Генпрокуратури. На жаль, нам не вдалося досягти взаєморозуміння в питанні допуску адвокатів, хоча ми і отримали запевнення, що справа буде розслідуватися у відповідності з українським законодавством та дотриманням прав нашого клієнта», - підкреслив юрист.

За словами Річарда Хайдемана, активного і визнаного захисника прав людини в США і за їх межами, Україна підписала Асоціацію з ЄС, впроваджує європейські стандарти і правила у всі сфери, і система правосуддя не повинна бути винятком.

«Ми хочемо сподіватися, що в такій країні, як Україна, яка прагне до демократії та впровадження європейський стандартів у всі сфери життя, не може бути сумнівів у прозорості проведеного стосовно нашого клієнта розслідування, а також дотримання його прав як людини і громадянина. Олександр Клименко, будучи міністром, зробив багато для зближення України та ЄС, запровадження європейських стандартів у податкову і митну систему України, виступав за прозорість і справедливість відносин держави і бізнесу. І ми впевнені, що він заслуговує на прозоре і справедливе розслідування тих випадків, щодо яких йому пред'явлені звинувачення, і на захист своїх інтересів адвокатами під час проведення такого розслідування», - резюмував він.

Нагадаємо, раніше Олександр Клименко на своїй сторінці в Facebook неодноразово заявляв, що всі висунуті проти нього звинувачення безпідставні, але він у жодному разі не відмовляється від виконання всіх процесуальних вимог чинного законодавства України. «Мої адвокати готові розглядати всі питання цієї «справи», але їм відмовляють у можливості ознайомитися з матеріалами слідства. Закон є закон. І він повинен бути таким для всіх без винятку!» - написав Олександр Клименко на своїй сторінці в Facebook 31 травня.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

65