Японський національний інститут передових прикладних наук і технологій продемонстрував новий тип дисплея, який вперше генерує фізично об'ємне зображення прямо на відкритому повітрі.
У новій установці саме зображення дійсно тривимірне. На відміну від всіх колишніх систем, в яких ілюзія об'ємності створюється за рахунок показу різних картинок для правого і лівого ока. Неважливо, чи розташовується при цьому дисплей традиційним чином, чи горизонтально, як, скажімо, в недавній розробці Toshiba .
Хай в апараті, представленому AIST, зображення чорно-біле (голубувате, точніше) і володіє дуже маленьким дозволом, та зате його "пікселі" дійсно висять у повітрі і здатні займати будь-яку позицію по відношенню один до одного, передає «Мембрана».
Працює система так: спеціальне джерело подає в простір над приладом фактично непомітну для очей пару з підібраним складом. Усередині "столу" ховається інфрачервоний імпульсний лазер з системами фокусування і розгортки (за допомогою дзеркал, що гойдаються).
Під управлінням комп'ютера, швидко фокусуючись на певних точках у просторі, лазер генерує там маленькі кульки плазми, що світиться, — вони і є точками зображення. Прилад здатний запалювати до 100 таких точок на секунду.
І хоча на знімках точки залишаються під паром за десятки сантиметрів над проектором, їх можна генерувати на відстані декількох метрів від установки, очевидно, якщо туди добереться летючий склад, що випускається нею.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом