Марсохід «К’юріосіті» взяв перші проби ґрунту на Червоній планеті. Для цього апарат використовував руку-маніпулятор, лазер і спектроскоп «КемКам». Про це у четвер повідомили інженери Лабораторії реактивного руху в Пасадені штат Каліфорнія.
«К’юріосіті» вперше взяв у роботизовану руку досить великий камінь, розміром з футбольний м'яч. Після чого за допомогою лазера і хімічного спектроскопа зняв проби, вистріливши і розплавивши невеликий шматок породи, передає «ІТАР-ТАРС».
«Отриманий хімічний склад став величезним сюрпризом, - зауважили у ЛРР. - Ми припускали зовсім інший склад, цей камінь багатий лужними металами - натрієм, калієм, склад нагадує мозаїку з окремих мінералів, рясніє цинком, хлором, бромом». «Поки нам важко сказати, скільки років цим породам, однак камені нагадують рідкісні типи вулканічних порід, які можна виявити на Гаваях, - зауважив учений Едвард Соллер. - Попередньо є можливість говорити про те, що утворені вони були при високому тиску і в місцях, де колись могла міститися вода».
Крім того, вчені запевнили, що знайдений раніше блискучий об'єкт поблизу апарату не вплине на працездатність «К’юріосіті». «Ми вважаємо, що від апарату, швидше за все, відвалився захисний екран, який захищав корпус і електроніку під час посадки, - зазначили інженери ЛРР. - Це також може бути один з елементів посадочного комплексу. У будь-якому випадку, «К’юріосіті» здоровий».
Дистанційним керуванням апарату займаються 24 фахівці ЛРР. «Для кожного етапу руху потрібна окрема складна програма, колосальна концентрація», - зазначив співробітник лабораторії НАСА Брайн Купер. За даними представників ЛРР, команда програмістів працює над комп'ютерними кодами 24 години на добу.
«К’юріосіті» протягом марсіанського року (687 земних днів) належить дослідити кратер Гейла. Марсохід досягає 2,8 м у довжину і важить 900 кг. Він удвічі довший і більш ніж у п'ять разів важчий за будь-який апарат НАСА, спущений на поверхню Червоної планети. У цій науковій лабораторії три пари коліс діаметром 50 см, кожне з яких приводиться в рух «індивідуальною» силовою установкою. Передня і задня підвіски марсохода забезпечені спеціальними поворотними механізмами. Апарат здатний долати перешкоди висотою 75 см і робити повний розворот на 360 градусів на місці.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом