Уважно проаналізувавши стиль зображення, вчені прийшли до висновку, що ікона була зроблена не пізніше XIII ст. і могла належати князям Володимиру Великому або Володимиру Мономаху. Але поки сказати про це зі стовідсотковою впевненістю вчені не беруться - потрібно дослідити знахідку більш докладно.
 
«Різьблення унікальне, схема розташування святих надзвичайно цікава. Це єдина у світі річ», - пояснює Полюшко і під лупою ще раз оглядає Богоматір з немовлям в оточенні апостолів, євангелістів і святих.
 

Полюшко вивчав ікону разом з експертом із візантійського мистецтва Василем Пуцком. На запитання, яким чином вдалося встановити приблизну дату виготовлення, експерт з Лаври пояснює: порівняти з аналогічним твором неможливо, тому що знахідка унікальна, повідомляє «Українська правда».

Крім того, визначити давність каменю не можна, тому висновок зроблений на основі аналізу стилю та виконання ікони. Але експерти запевняють - підробити їх неможливо.

«Зробити зараз таку річ як підробку неможливо. Це треба бути майстром, художником, треба прекрасно знати мистецтво Візантії, ще потрібно знайти ці орнаменти. Це повинна бути геніальна людина», - пояснює Полюшко.

Експерти кажуть, що ікона (різьблена з природного гіпсу), була зроблена не пізніше XIII ст. на замовлення дуже заможної людини. Навіть маленькі такі кам'яні образи робилися на замовлення князів або когось із їхнього оточення.

Григорій Полюшко демонструє напис на зворотному боці знахідки «Господи, допоможи рабу своєму Василю», написаний старослов'янською.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

458