Вчені з Австрії та Швейцарії спростували усталену думку про те, що спілкування в Інтернеті відрізняється від спілкування в реальному житті. Зокрема, вони встановили, що переважна частина користувачів Мережі дотримується правил пристойності. Стаття вчених з'явилася в журналі Scientific Reports.
У рамках дослідження вчені аналізували спілкування користувачів у мережах IRC (nternet Relay Chat) - однієї з найстаріших систем (для переважно групового спілкування) в реальному часі. Дослідники протягом 42 днів відстежували повідомлення у 20 каналах. Тематика спілкування була найрізноманітніша - музика, спорт, бізнес, політика та інше.
Усього вчені проаналізували 2,5 мільйони повідомлень за різними тематиками від більш ніж 20 тисяч користувачів. Ученим вдалося виявити, що багато закономірностей, відомі для інших типів спілкування, працюють і в разі IRC. Зокрема, наприклад, під час розмови час між послідовними повідомленнями конкретного користувача веде себе як обрізана експонента з показником 1,53, повідомляє «Лента.ру».
Крім того, вчені встановили, що незважаючи на майже поголовну анонімність спілкування в каналах IRC, переважна частина користувачів дотримується правил пристойності. Так, близько 85 відсотків усіх повідомлень носили нейтральне або позитивне емоційне забарвлення. При цьому, групи, в яких спілкування протікало в подібному ключі, зберігали позитивний або нейтральний настрій протягом багатьох тижнів.
Питання спілкування в Інтернеті зараз є предметом активних досліджень. Так, наприклад, німецькі вчені з Берлінського університету імені Гумбольта і Гетингенського університету встановили, що великий шрифт викликає більш сильний емоційний відгук у людини, ніж дрібний. Цей ефект, у свою чергу, тісно пов'язаний зі звичкою користувачів використовувати заголовні букви. Зазвичай це називають неформальним терміном КАПСЛОКУ, за назвою відповідної клавіші.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом