Житель Дніпропетровська – 58-річний відставний підполковник Збройних Сил Микола Кабанов – днями поповнив свою колекцію лялькових домових сотим експонатом. Цікаво, що шкільний військрук на дозвіллі майструє барабашок власними руками. Незвичайне захоплення приносить Миколі Кабанову не тільки величезне задоволення, а й віру у те, що домові охороняють його дім і сім'ю від неприємностей.

«Три роки тому я вирішив здивувати свою невістку і змайстрував їй на день народження незвичайний подарунок – домовика. Для того щоб зробити тулуб ляльки, мені знадобилося пап'є-маше, постільна тканина бязь і синтепон. Потім я пошив домовому одяг – і барабашка готовий! Невістці настільки сподобався мій подарунок, що вона сфотографувала його і розмістила в Інтернеті», - розповідає «Сьогодні» Микола Кабанов і додає, що після цього йому на електронну пошту стали один за одним надходити листи із різних країн світу з проханням зробити для авторів таких же домовиків.

Тепер барабашки шкільного військрука живуть у Росії, у Білорусі і навіть у США. А будинок самого Миколи Кабанова надійно охороняє створений його ж руками домовик Кузьмич. «Я людина досить прагматична, але все ж існування аномальних явищ не заперечую. Справжнього домовика я не бачив, але його присутність у будинку відчувається. Наприклад, він часто любить пустувати: забере якусь річ, а я цілий день її по квартирі шукаю. А потім, коли перестаю шукати, знаходжу її на самому видному місці!» - розповідає майстер і додає, що, за його спостереженнями, домовики не церемоняться з недбайливими господинями, наприклад, б'ють їм посуд, якщо ті погано миють тарілки.

«Сам процес створення ляльок-домовиків дуже складний. Не за технологією, а за підходом до роботи. Справа у тому, що домовик – це своєрідне маленьке мистецтво. І у поганому настрої приступати до творчого процесу не можна, адже іграшці передасться увесь негатив. Тому я ніколи не беруся наспіх виконувати замовлення, які мені надходять. А до роботи приступаю, тільки перебуваючи у хорошому настрої», - каже Микола Кабанов. До речі, найчастіше майстру замовляють таку ляльку, щоб потім подарувати її на новосілля. Середня ціна такого подарунка – 350 грн.

«Замовлення розписані вже на кілька місяців наперед. Я вже звик до того, що мій день розписаний по хвилинах – вдень ​​ я навчаю військової справи учнів гімназії №3, а ввечері творю у своїй майстерні. Мені допомагає моя дружина Ольга, вона вигадує, як одягнути ляльок і майструє їм взуття. Без неї я не впорався б вчасно з замовленнями», - каже військрук.

У подарунок командиру роти – домовик казармений з дружиною, доброю Ягою

Цікаво, що зупинятися на досягнутому військрук не має наміру. У планах у майстра – змайструвати домовика-спецназівця. «Як тільки звільнюся від замовлень, відразу займуся. Спецназівця-домовика назву Казармений. Я вже тулуб йому змайстрував, а зараз підбираю тканину, щоб прикрасити її і зробити камуфляж», - ділиться планами Микола Кабанов.

«У цьому році виповниться 45 років моєму військовому училищу у Донецьку. У липні я збираюся відвідати його і подарувати моєму командиру роти домовика Казарменого», - посміхається Микола і додає, що якось спробував змайструвати Бабу-ягу, але вона у нього вийшла дуже доброю, тому майстер і вирішив, що він обов'язково пізніше «віддасть її заміж» за домовика – із неї вийде позитивна домовичка. На думку Миколи Кабанова, найкраще поселити лялькового домовика у квартирі на полиці книжкової шафи. «Там йому саме місце. Я вже почав добре розбиратися і в оформленні квартир, адже мені часто доводиться спілкуватися з дизайнерами інтер'єрів – останнім часом вони зачастили до мене із замовленнями. Розробляючи план ремонту у квартирах, вони частенько купують у мене барабашок як декор до інтер'єру. Правда, дизайнери завжди дуже детально і трепетно ​​ підбирають колір одягу домовика, щоб у своєму вбранні він стильно виглядав у новій квартирі», - розповів Микола Кабанов.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

541