Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) США опублікувало кліматичні рекорди січня 2012 року в масштабі всієї історії спостережень: місяць виявився на дев'ятнадцятому місці серед найтепліших за 130 років.

За даними NOAA, середня температура на поверхні землі минулого місяця виявилася на 2,8 градуса Цельсія вище середньосічневої за весь період спостережень, які організація веде з 1880 року. І все ж таки, ця тенденція проявлялася вкрай нерівномірно в різних регіонах планети: тепліше за норму було на більшій частині Північної Америки, в північних частинах Європи і Азії, в Південній Америці та Австралії. А ось у Китаї, Центральній Азії, Північній Африці та на Близькому Сході, а також у Центральній Європі початок зими виявився аномально холодним.

На думку експертів з Інституту полярних досліджень імені Альфреда Вегенера (AWI) та Центру дослідження Землі Гельмгольца (GFZ), морозна й аномально сніжна зима 2010-2011 року на Алясці, в Канаді і в Центральній Європі викликана збоєм ритмів дії «кухні погоди» в атлантичному секторі Арктики, повідомляє РІА «Новости».

Площа морських льодів у Північному Льодовитому океані посіла четверте місце серед мінімальних значень за період спостережень з 1979 року. Показник виявився на 1,1 мільйона кілометрів (або 7,5%) нижче середньосічневого за 33 роки.

Раніше Національний центр інформації щодо снігу і льоду (NSIDC) США повідомляв, що мінімальна площа поширення арктичних льодів за історію спостережень, що склала 4,17 мільйона квадратних кілометрів, була зареєстрована у 2007 році.
Крім того, експерти NOAA прогнозують, що Ла-Нінья продовжить свою дію аж до весняних (для північної півкулі) місяців.

Явище Ла-Нінья характеризується аномальним охолоджуванням поверхні води в центральній та східній частині тропічної зони Тихого океану. Цей процес - «зворотний» по відношенню до Ель-Ніньо, який пов'язаний навпаки, з підвищенням поверхневих водних мас. І Ель-Ніньо (перекладається з іспанського як «хлопчик»), і Ла-Нінья («дівчинка»), які можуть діяти по дев'ять місяців у році, ведуть до зміни схеми циркуляції океанських і атмосферних течій, що в свою чергу впливає на погоду і клімат по всій земній кулі.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

377