До лонг-листа (довгий список) номінантів на премію Американської кіноакадемії Оскар у номінації Фільм року увійшли 63 картини.
 
Фільми, що увійшли до лонг-листа, почнуть показувати американським кіноакадемікам з п'ятниці, 14 жовтня. Першим покажуть претендента від Фінляндії - Гавр (Havre) Акі Каурісмякі.
 
 

Останніми кіноакадеміки побачать аргентинський вестерн Абаллай (Aballay) і румунську драму Завтра вранці (Morgen). Їх покази відбудуться 13 січня.

У результаті відбіркова комісія повинна буде скласти список з дев'яти претендентів, а потім академіки скоротять його до п'яти фіналістів, яких, поряд з іншими оскарівськими номінантами, оголосять 24 січня.

Російський кандидат на кінонагороду Цитадель Микити Михалкова, який викликав серйозні розбрати в російському оскарівському комітеті, демонструватиметься академікам 4 листопада.

Албанію, чий фільм Прощення крові (Forgiveness of the Blood) був відкинутий як недостатньо албанський, представить картина Амністія (Amnesty) Бужар Алімані (Bujar Alimani).

Іран представлений фільмом Розлучення Надіра і Сімін (Nader and Simin: A Separation) Асгар Фархаді, нагороджений у Берліні; честь Ізраїлю захищає успішно показана в Канні Примітка (Footnote) Йосефа Седара, честь Лівану - отримала в Торонто приз глядацьких симпатій І куди ми тепер (Where Do We Go Now) Надін Лабакі.

Туреччина виставила Одного разу в Анатолії (Once Upon a Time in Anatolia) Нурі Більге Джейлана - фільм, відзначений у Каннах спецпризом журі.

Німеччину представляє Піна (Pina) Віма Вендерса, перший документальний фільм, який знятий у 3D і вже встиг отримати широке визнання публіки.

Французи виставили фільм Валері Донзеллі Я оголошую війну (La guerre est declaree) про дитячий рак. Італійці - Терраферми (Terraferma) Емануеле Кріалезе.

Від китайців на статуетку претендує режисер Чжан Імоу (Zhang Yimou), який тричі вже ставав номінантом премії і не раз брав нагороди берлінського, каннського і венеціанського фестивалів. Цього разу Імоу послав до Америки фільм Герої Нанкіна (Heroes of Nanking), що став одним з найдорожчих китайських кінопроектів.


Як повідомлялося раніше, 84-а церемонія вручення нагород Американської кіноакадемії відбудеться в Лос-Анджелесі 26 лютого 2012 року. Ведучим церемонії буде актор Едді Мерфі. Україна в основному конкурсі участі не братиме, оскільки не зуміла знайти фільм, який відповідав би правилам висування картин на Оскар.

За матеріалами: «BBC», «РІА Новини», «Лента.ru».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

449