Один із чотирьох багатоденних постів - Петрівський - починається у понеділок у православних християн. Завершується цей піст завжди 12 липня - у день пам'яті святих апостолів Петра і Павла. На честь цього свята піст і називається Петрівським, або апостольським.
Петрівський піст завжди починається у понеділок через тиждень після свята Святої Трійці, дата якого, у свою чергу, залежить від дати святкування Воскресіння Христового (Паски), тому тривалість посту рік від року варіюється.
Цього року Великдень був раннім - 4 квітня, Трійця, яка відзначається на 50-й день після Великодня, припала, відповідно, на 23 травня. Тому постити віруючим перед святом святих Петра і Павла цього року доведеться довго - 42 дні.
Назва посту пов'язана, по-перше, з тим, що він здійснюється за прикладом перших учнів Христових, які постом готували себе до всесвітньої проповіді Євангелія після отримання дарів Святого Духу, тобто – після П'ятидесятниці. По-друге, за сучасним церковним статутом він триває до дня святих апостолів Петра і Павла. По-третє, встановлення цього звичаю походить від апостольських часів.
Петрівський пост вважається нестрогим – тим, хто простує, дозволяється їсти рибу в усі дні, за винятком середи і п'ятниці. Разговляются 12 липня після святкового богослужіння.
У народі Петрівський піст звали просто «петрівки» або «Петрівка-голодівка»: на початку літа від минулого урожаю вже мало що залишалося, а до нового – ще далеко.
На честь свят під час поста на Русі було прийнято готувати особливі пироги – рибники. Їхня особливість полягала у тому, що випатрана і вичищена риба запікається цілою. Піроги робили відкритими, щоб рибу було видно, що дуже прикрашало випічку.
Найбільш вживаним продуктом Петрівського посту була і залишається різноманітна зелень і страви з неї. Це і зелені пісні щі, і холодні пісні окрошки чи ботвиння.
За матеріалами «ІМК», РІА «Новости»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом