Польські археологи виявили у Фаюмському оазисі середньовічний глиняний горщик з золотими монетами.
Команда істориків із Центру археології Середземномор'я при Варшавському університеті розкопувала руїни монастиря архангела Гавриїла (Дейр ель-Малак) у пустелі Наклун на півдні Фаюмського оазису. Глава експедиції Влодзімір Годльовськи вважає, що копти, православні єгиптяни, заснували цей монастир на початку VI століття. Наприкінці VIII - на початку IX століть усі споруди були знищені пожежею, а монастир покинули на довгі століття.
Під одним зі зруйнованих мурів археологи знайшли бронзові свічник і масляну лампу, а також дивом уцілілий розписний глиняний горщик, у якому виявилося 18 цілих золотих монет і62 фрагменти монет. Чеканка вказує на період правління арабської династії Аббасидів (750-1258 рр. н.е.), повідомляється у прес-релізі на сайті заступника міністра культури Єгипту, знаменитого єгиптолога Захі Хавасса. Його начальник Фарук Хосні підтвердив, що монети виготовили місцеві майстри, точніше, із Асуана, повідомляє «Infox.ru».
Якщо зіставити два датування, логічно припустити, що скарб зарили напередодні руйнування монастиря наприкінці VIII – на початку IX століть. Історикам невідомо, як сталася пожежа – випадково чи за чиїмсь злим наміром. Версію про ведення в регіоні бойових дій підтверджує знахідка 1991 року. Тоді недалеко від монастиря було розкопано 12 скелетів зі слідами насильницьких дій. Православна церква Єгипту оголосила убитих мучениками.
Зараз монастир архангела Гавриїла є діючим.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом