Учені з'ясували, як комарі впізнають свої жертви. Виявилося, що привабливість людей і птахів для комарів виду Culexpipiensquinquefasciatus - основних переносників лихоманки Західного Нілу - визначається наявністю в запахах, що випускаються ними, певного альдегіду.
Комарі відрізняються здатністю дуже точно впізнавати свої жертви серед безлічі «невідповідних» тварин. До цього моменту вчені з'ясували, що комахи відчувають тепло, вологість і вуглекислий газ, що виділяється при диханні. Проте вибірковість комарів указувала, що є ще якийсь компонент, на який вони реагують.
Учені вирішили виділити цей компонент з суміші речовин, що складають основу запахів різних тварин. Дослідники проаналізували хімічний склад запахів 16 людей різної расової приналежності, а також запахів кур і голубів (кров цих птахів є улюбленою їжею C. р. quinquefasciatus). У всіх досліджених істот був виявлений нонаналь - альдегід, що відноситься до класу запашних речовин, - повідомляє «Лента.ру».
Щоб перевірити, чи реагують комарі на нонаналь, учені використали спеціальні пастки для комах. Вони являють собою камерами, в які поміщений сухий лід (твердий CO2). Коли дослідники додали в них нонаналь, «улов» комарів виріс удвічі. Аналіз реакції нюхових рецепторів на нонаналь виявив, що ця речовина активізує більше половини з них.
Запах грає дуже важливу роль у житті комах. Саме запахом рослини привертають до себе обпилювачів. Крім того, нюх допомагає робочим мурашкам обчислити обманщиць, що збираються залишити потомство (у колоніях мурашок цю функцію виконує тільки королева).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом