Спроби практикувати позитивне мислення іноді мають зворотний ефект, стверджує Time. Прагнучи поглянути на ситуацію з гарного боку, люди лише гостріше усвідомлюють, що нещасні, пояснює журналіст Джон Клауд.

«Автори дослідження - Джоана Вуд і Джон Лі з університету Ватерлоо та Елейна Перунович із університету Нью-Брансвік - починають з тези, яка спирається на здоровий глузд: коли люди чують твердження, що суперечить тому, у чому вони переконані, вони часто не просто реагують скептично, але і стверджуються у первинній позиції», - пише автор. Коли людина чує перебільшені похвали собі, її настрій ще більше погіршується.

Вуд, Лі та Перунович протестували на рівень самооцінки 68 студентів. Потім «піддослідних» попросили упродовж чотирьох хвилин записувати всі свої думки і переживання. З інтервалом у 15 секунд студенти однієї довільно сформованої групи чули дзвінок. Їм веліли при звуці дзвінка говорити собі: «Я принадність».

Як виявилося, люди з низькою самооцінкою після цих 16 сеансів самовихваляння впали у значно похмуріший настрій, ніж ті, кого просили не нагадувати собі про свою чарівливість, повідомляє видання. Автори дослідження виступають за нові методи психотерапії, де людину закликають приймати як належне негативні думки і почуття: спроби подавити у собі негатив тільки все псують.

За матеріалами «Інопреса»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

756