Ученим вдалося довести корисність незвичайної пози, яку жокеї приймають під час перегонів.

Під час перегонів жокеї підводяться у сідлі, згинають ноги у колінах і максимально нахиляються вперед - ближче до шиї коня. Вперше ця поза з'явилася наприкінці XIX століття у США і з того часу поширилася повсюдно. Спочатку метою нової позиції (яка для самого жокея є незручною) було зменшення навантаження на коня під час руху.
 
 
У рамках нового дослідження фахівці із Королівського ветеринарного коледжу при Лондонському університеті з'ясували, яким чином ця позиція допомагає коням. Для цього вони поміщали спеціальні сенсори на тіло коня, сідло і самого жокея. У результаті їм вдалося встановити, що через роботу ніг жокея, які виступають у ролі ресор, вертикальні коливання тіла наїзника складають приблизно 60 міліметрів, тоді як тіло коня рухається з вертикальною амплітудою у 150 міліметрів, повідомляє «Лента.ру».

Різниця в амплітудах призводить до економії енергії: кінь не витрачає енергію на «підкидання» жокея вгору. Саме це, на думку дослідників, і є основною причиною того, що з упровадженням нової пози результати наїзників покращали на 5-7 відсотків (з приблизно 109 секунд наприкінці XIX століття до 103 секунд у XX столітті).

Самі вчені зазначають, що їхні результати можуть бути використані для подальшого поліпшення результатів. Зокрема, вони з’ясували, що у багатьох випадках жокеї напружуються трохи більше, ніж треба (серце жокея б'ється під час перегонів зі швидкістю до 190 ударів на хвилину). Дослідники вважають, що невеликі модифікації у техніці їзди дозволять їм зберігати свої сили без зміни результатів. Наразі вчені подали патентну заявку на свій метод дослідження вершників і коней.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

698