Дослідники виявили в Новій Зеландії найстаріших з відомих жаб, що мешкають у дикій природі. Усі довгожителі відносяться до виду Leiopelma pakeka.

Учені досліджували популяцію жаб цього виду впродовж декількох років. Вони встановили, що двом найстарішим самцям L. pakeka виконалося 35 і 37 років, а вік самки-довгожительки того ж вигляду склав 34 роки.

 
 
L. pakeka - це примітивні новозеландські земноводні, що відносяться до сімейства Leiopelmatidae. У своїх попередніх роботах дослідники показали, що інші види цього сімейства також відрізняються довголіттям. Жаби Leiopelma archeyi доживають як мінімум до 23 років, а Leiopelma hochstetteri - до 12 років.

Незважаючи на довгожительство, чисельність популяцій жаб з сімейства Leiopelmatidae скорочується. Причиною вимирання земноводних є паразитичний грибок. Останніми роками з'ясувалося, що грибком Batrachochytrium dendrobatidis заражені амфібії по всьому світу. Поки вчені не знайшли ефективного способу боротьби з інфекцією. Один з можливих варіантів припускає купати пуголовків у лікарському розчині.

За матеріалами «Лента.ру», повідомляє РІА «Новини»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1149