Цукор може чинити на мозок дію, схожу за багатьма параметрами з результатом вживання наркотиків, вважають учені з Прінстонського університету (США), які вивчали дію цукру у дослідах з лабораторними щурами.
Професор Барт Хобел повідомив про глибокі зміни у поведінці щурів, у яких в лабораторних умовах створювали залежність від високих доз цукру. В експерименті Хобела лабораторні тварини були привчені до вживання цукру, а потім позбавлені його на тривалий час. Коли після перерви щури знову отримали цукор, вони з'їли його більше, ніж будь-коли раніше, що типово для поведінки наркоманів.
Крім того, щури, привчені до цукру, а потім позбавлені його, споживали алкоголю більше, ніж тварини з контрольної групи, що також свідчить про зміни мозку, схожі зі змінами, які відбуваються у наркоманів, повідомляє РІА «Новини».
Позбавлення цукру у щурів, привчених до нього, викликало зниження рівня гормону допаміну, і вони виявляли ознаки тривоги, неспокою, страху, характерні для синдрому абстинента. Вони відмовлялися виходити на відкрите місце, у них зникав інстинкт, що спонукає досліджувати навколишній простір.
На думку дослідника, отримані ним результати можуть бути корисні для лікування людей, які потерпають від схильності до переїдання, булімії.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом