Червоний Квадрат – таку назву дали астрономи недавно відкритій туманності. Цей об'єкт незвичайно правильної форми навколо вмираючої зірки MWC 922 знайшли астрономи Пітер Татхилл з університету Сіднея і Джеймс Ллойд з університету Корнелла.

Закінчуючи цикл життєвої активності, MWC 922 викидає в оточуючий простір зі своїх полюсів газ. Після того, як зірка втратить таким чином значну частину свого матеріалу, вона перетвориться на «зоряний труп» — білий карлик.

Цікаво, що якщо подивитися на зірку в інфрачервоному діапазоні, то навколо неї можна побачити туманність, яка виглядає як практично ідеальний квадрат, передає «Мембрана».

Це пов'язано з тим, що викиди з кожного полюса мають форму дуже рівних і майже однакових конусів, які із Землі мають вигляд як пара прямокутних рівнобедрених трикутників, сполучених вершинами. За словами Джеймса Ллойда, такий ступінь «правильності» конфігурації свідчить про те, що околиці зірки дуже спокійні, там немає ні дії зоряного вітру, ні турбулентних потоків.

Дослідники говорять, що завдяки такій будові Червоний Квадрат можна вважати одним з найбільш симетричних об'єктів такого великого масштабу, які відомі астрономії.

Особливості структури даного об'єкту вчені описали в статті в Science.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

927