Кияни в ніч з 18 на 19 листопада, перед світанком, зможуть побачити потік падаючих метеоритів. Його принесе з собою комета Темпла-Таттла.

Останній дощ був у Києві в середині серпня, тільки падали не «леоніди», а «персеіди». «Комета відвідує нас кожні 33 роки. Звичайно потік падаючих метеоритів, у даному випадку «леонідів», неймовірно сильний: декілька тисяч за одну годину. «Шоу» може проходити від 10 хвилин до декількох днів. Зараз складно спрогнозувати, скільки дощ триватиме, все залежить від дальності комети від Землі», – розповів співробітник відділу дослідження малих тіл сонячної системи астрономічної обсерваторії КНУ імені Шевченка Юрій Тарамуха.

За його словами, метеорити – це частинки, які падають з комети, що руйнується. До землі вони летять з величезною швидкістю. Спалахують на висоті 120-80 км над землею. Маса їх дуже маленька – від 10 в -4 ступені кг до одного кг. Коли падає метеорит, в небі можна побачити яскравий вогник: оранжевого, блакитного, червоного, білого або зеленуватого кольору, повідомляє «УНІАН».

Побачити падаючі «леоніди» можна буде в ніч з 18 на 19 листопада – ближче до світанку. «Не полінуйтеся прокинутися після півночі. Вийдіть на який-небудь відкритий майданчик. Одягніться тепліше. Сподіватимемося, що погода посміхнеться і хмари не перешкодять побачити «дощ», – говорить Юрій Тарамуха.

Якщо погода підведе, чекатимемо наступного разу. В 10-х числах грудня в Києві очікується вже дощ з «гемінідів», родоначальник якого астероїд Фаетон. А справжній великий дощ – з декількох тисяч метеоритів – був близько 6 років тому.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

878