Колектив спеціалістів інституту арктичних досліджень Північної Америки планує присвятити два тижні польовому вивченню дивного геологічного об'єкту – сірчаного "джерела", що б'є на поверхні крижаного покриву недалеко від Північного полюса.

Загадковий об'єкт був виявлений виконавчим директором інституту доктором Бенуа Бошампом в середині 1990-х. Пролітаючи над тією місцевістю на вертольоті, він помітив дивні жовті плями на снігу; до того ж в окрузі відчувався сильний запах тухлих яєць, що свідчило про присутність сірки.

Згодом це місце відвідав в 1999 і 2001 роках Стів Грабі – професор з канадської геологічної служби. Він узяв проби води і зразки мінералів з джерела, які містили невідомі бактерії і надзвичайно рідкісний мінерал ватерит, повідомляє «Мембрана».

Зараз Бошамп, Грасбі і двоє аспірантів збираються провести всебічне вивчення джерела, зокрема його "устрій" – звідки і як надходить сірка — і його загадкову екосистему. Остання викликає особливий інтерес: сірчані бактерії виявляли раніше в гарячих умовах і вкрай рідко при низьких температурах.

Сірчане "джерело" ще зацікавило такі організації, як Канадське космічне агентство і NASA, які навіть взялися спонсорувати експедицію. Адже, на їхню думку, район, що вивчається, має умови, в чомусь схожі із середовищем супутника Юпітера Європи – одного з кандидатів на виявлення життя поза Землею.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

443