У глибині земної кори може виявитися стільки золота, що воно могло б покрити поверхню півметровим шаром. До такого несподіваного висновку приходить у сьогоднішній публікації в журналі Nature геолог Бернард Вуд, професор університету Маккварі.
Вчений і його колеги займаються дослідженням ранньої історії нашої планети близько 4,5 мільйонів років тому, коли вона ще тільки формувалася. При цьому головний науковий інтерес сконцентрований навколо розвитку кори, коли вона була близька до рідкого стану.
У той час Земля, ймовірно, була покрита океаном розплавленої лави багатокілометрової глибини. Поступово, в ході ядерних реакцій, формувалися все більш важкі елементи, найпоширенішим з яких в корі стало залізо. Проте серед цих речовин було чимало й інших, наприклад, золото.
Для аналізу вмісту цього дорогоцінного металу Вуд порівняв хімічний склад земної кори і метеоритів, вважаючи, що вони формувалися синхронно, і вміст речовин у протопланетному диску був приблизно однорідним, передає «Мембрана».
Кількісна оцінка дозволила визначити, що, крім заліза, знаходиться у складі метеоритів. В цілому він виявився приблизно схожим з набором "інгредієнтів" кори, але з дещо завишеним вмістом золота, платини і нікелю.
" Це свідчить про те, що вміст речовин Землі і метеоритів приблизно однаковий, але частина з них просто колись розчинилася в розплавленому залізі", – пояснює отримані результати професор. Тобто, золота у нас дійсно чимало, і 99% його містяться в корі.
" Цікаво уявити, що якби золото опинилося на поверхні, то ми просто були б по коліно в ньому", – фантазує професор Вуд.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом