Дослідники панамського інституту вивчення тропіків в лабораторних експериментах створили новий вид метеликів. В своїй роботі вони використовували метод гібридного видоутворення, який вважався рідкісним або навіть неможливим в тваринному світі.

Ця думка підкріплювалася уявленням про те, що тварини, що виникали в результаті подібного схрещування, нежиттєздатні. Типовий приклад – мул – гібрид коня і осла: для нього неможлива репродукція, і тому він виявляється "кінцевим пунктом" еволюції.

Проте новий експеримент показав, що подібне "змішування" не завжди приводить до виникнення "дефектних видів" і може мати місце в природі набагато частіше, ніж вважали дотепер.

Вивчаючи схрещування метеликів видів Heliconius melpomene і Heliconius суdno, учені помітили, що народжені особини дуже схожі на представників іншого відомого виду Heliconius heurippa, що мешкає в східних Андах. Стійка репродукція повноцінних особин в експерименті була досягнута досить скоро — уже в третьому поколінні комах, повідомляє «Мембрана».

Основний доказ того, що йдеться саме про гібрид, полягає в розташуванні плям на крилах. Якщо у представників першого вигляду червоні плями, а у представників другого – білі, то у "змішаного потомства" були ті ж плями такої ж характерної форми.

Біологи вважають, що цей третій вид саме таким чином і еволюціонував в живій природі; тобто виходить, що в експерименті був "зроблений" не новий вид, а був відтворений уже існуючий.

Головна проблема гібридного видоутворення полягає в тому, що у різних видів тварин є "несумісні гени", що утруднює подальшу еволюцію гібрида. Проте чому в деяких випадках не спостерігається такої фатальної невідповідності, ще належить з'ясувати в подальших дослідженнях.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

697