Абігайл Оллвуд і її колеги з Австралійського центру астробіології обґрунтовано стверджують, що незвичайні скелі в області Пілбара, в Західній Австралії — це свідчення однієї з найстародавніших на Землі екосистем, віком 3,43 мільярди років.

Структури, відомі як строматоліти, прийняли свої форми саме завдяки роботі найдавніших бактерій, що вкривали матеріал з оточуючої їх води — такий головний висновок нової роботи вчених.

Австралійські строматоліти ранньої архейської ери — не найдавніший на планеті підпис життя. Деякі вчені приписує цей рекорд осадовим шарам, знайденим в Isua, в Гренландії. Їх вік 3,75 мільярди роки, передає «Мембрана».

Проте дослідження в Пілбара, звіт про яке опубліковано в журналі Nature, — це перше свідчення про цілу екосистему.

" Ми знайшли залишок ранньої біосфери. Це не тільки декілька індивідуальних або ізольованих скам'янілостей або сумнівних структур; це непошкоджена ділянка з сотнями тисяч строматолітів, в екосистемі типу рифа", — заявила пані Оллвуд, передає «Мембрана».

Дослідники деталізували безліч незвичайних осадових структур — всього сім різних типів, частина з них – відкриті вперше. Деякі схожі на перевернені ріжки морозива, інші — на лоточки для яєць. І протяжність порід з такими структурами — кілометри. Австралійці говорять, що така частина порід мільярди років тому була дном невеликого моря — прекрасного середовища для розвитку мікроорганізмів.

Деякі вчені наполягають на чисто хімічному процесі виникнення цих структур, проте біологічне пояснення є найпростішим і надійним. "Для всіх цих форм, які (легко) можуть бути сформовані біологічно, хімічний шлях вимагає протікання дуже незвичайних і несподіваних процесів, причому одночасно і в одному місці", — пояснила лідер групи дослідників.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

637