Пітер Фромхерц з відділу мембран і нейрофізики інституту біохімії Макса Планка вперше з'єднав фрагмент живої мозкової тканини, вилученої з мозку ссавця, з чипом, схожим на мікросхему в звичайному комп'ютері.

В експерименті якнайтонший зріз гіпокампа щура біологи пересадили на поверхню спеціального чипа, створеного біологами за сприяння компанії Infineon Technologies, підтримуючи життя і розмноження клітин, повідомляє «Мембрана».

Схема, в якій було вжито оригінальних заходів для встановлення контакту з кожним нейроном окремо, містить 16 тисяч 384 транзистори на квадратному міліметрі. Звичайні методи, що використовуються в нейрофізіології для вивчення взаємодії клітин тканини мозку, агресивні, обмежені невеликою кількістю нейронів або аксонів і страждають від низької просторової роздільної здатності.

З моменту старту робіт ученим вперше вдалося зареєструвати докладну картину спілкування клітин гіпокампа ссавця, що живуть на поверхні схеми, і навіть побачити зміни в картині їхньої активності у відповідь на дію різних фармацевтичних препаратів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

488