Британська компанія XCO2 звернулася в муніципальну раду Вестмінстера з проханням дозволити встановити на фасаді Букінгемського палацу свій незвичайний вітрогенератор.

Звичайні вітротурбіни — величезні трилопатеві "млини", що швидко розповсюджуються по всьому світу — зіткнулися з опозицією: місцеві жителі вважають їх потворними і нав'язливими, скаржаться, що вітряки псують пейзаж.

А XCO2 хоче показати, що розв'язала цю проблему. Її турбіни під назвою "Тиха революція" (quietrevolution), які в найближчі кілька місяців з'являться в трьох британських містах — Брістолі, Суїндоні і Лондоні — обіцяють "змінити лице відновної електрики" і можливо покласти край "холодному прийому" серед громадськості, повідомляє «Мембрана».

Компанія повідомляє, що усунула деякі недоліки традиційних турбін. Замість лопатей у неї три зігнуті леза у формі букви "S" на вертикальній осі.

Ці вітряки заввишки 5 метрів і 3 метри в діаметрі працюють майже безшумно і спеціально підготовлені для міст, де напрямок вітру може змінитися через хвилину.

Одна "Тиха революція" може виробити 10 тисяч кіловат-годин на рік при середній швидкості вітру 5,8 метра на секунду (максимальна 16 м/сек, мінімальна 4,5 м/сек).

Компанія стверджує, що один її вітряк потужністю 6 кіловат може забезпечити електрикою п'ять будинків. Вартість генератора разом з установкою — близько $50 тисяч.

Керівник XCO2 Роберт Вебб говорить, що хотів би бачити використання quietrevolution на історичних будівлях, у тому числі на фасаді Букінгемського палацу.

Імовірно, тим самим він хоче показати, що його вітряки безболісно вписуються навіть в "найкрихкіше міське середовище". Більше того, вони можуть прикрасити його, адже якщо до генератора приробити світлодіоди, він може виглядати як витвір сучасного мистецтва або служити рекламним щитом.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

471