Археологи з Гарварду та ізраїльського університету Бару Ілана розкопали в Йорданській долині декілька плодів інжиру епохи палеоліту, відзначаючи, ймовірно, найбільш ранній приклад культивування плодових рослин.

Закам’янілі винні ягоди, датуються 11,2-11,4 тисячами років тому. І дослідники говорять, що даний інжир – це сорт, який міг вирости лише за участю людини. 9 плодів, разом з 313 меншими фрагментами, було знайдено в будинку в ранньому неолітичному селі, названому Джілгал I.

Вивчивши плоди, вчені заявили, що це — партенокарпічний (самоплодовий) сорт, який в природі зрідка з'являється при мутаціях, але не може розмножуватися, оскільки плід його не має кісточок. Для розмноження такої рослини потрібно, щоб хтось зрізав паросток і посадив його, передає «Мембрана».

А це означає, що дана знахідка відзначає початок неолітичної революції – перехід від полювання і збирання до культивування рослин і вирощування тварин. При цьому домашній інжир передував вирощуванню інших найважливіших одомашнених культур, таких, як пшениця, ячмінь і боби.

До речі, фіги були знайдені разом з диким ячменем, диким вівсом і жолудями. Команда дослідників говорить, що люди раннього неоліту ще поєднували культивування із збиранням.

Тут потрібно пригадати, що ще в 2003-му, правда, далеко від близькосхідного регіону — в Південній Кореї знайшли одомашнений (як припускають учені) рис віком 15 тисяч років. Отже землеробство, очевидно, почалося раніше від садівництва.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

415