В карстовій печері при бурінні породи в каменоломні біля міста Рамле були відкриті досі невідомі науці види тварин. Професор єрусалимського університету Амос Фрумкін назвав несподівано знайдену екосистему унікальною: там знайшли життя на глибині 100 метрів під землею!
Місце знахідки цікаве тим, що над самою печерою зверху величезний шар крейди, який не пропкскає воду, а її розміри (з урахуванням відгалужень) досягають 2,5 кілометра. Важко уявити, щоб такі умови виявилися сприятливими для життя, проте ученим вдалося знайти там вісім нових зоологічних видів.
Зразки знахідок були розіслані фахівцям Ізраїлю та інших країн. За їхніми оцінками, ці види налічують мільйони років.
Цікаво те, що організми всіх різновидів були знайдені живими, за винятком сліпих скорпіонів, яких, втім, теж скоро сподіваються відшукати живцем.
Також в печері були виявлені бактерії, що служили основним живильним субстратом для решти мешканців, повідомляє «Мембрана».
"Наша знахідка – тільки початок того, що обіцяє виявитися прикладом фантастичної варіативності життя", — коментує відкриття доктор Ханан Діментман з інституту вивчення живої природи. Також він сказав, що подальші дослідження печери обов'язково повинні допомогти відкрити нові унікальні форми життя.
А різноманітність несподівано знайденої підземної живності цілком можлива, бо ж дозволяють простір і різноманітність "місця мешкання". Наприклад ракоподібні були знайдені завдяки тому, що в цих глибинах є ще й озеро, яке вони вподобали у викопомні часи.
Як повідомив Йоель Фельдшу, генеральний директор компанії Nesher Industries, яка володіє каменоломнею, він докладе необхідних зусиль для збереження загадкової екосистеми. А тепер підземний грот закритий для будь-яких робіт, крім тих, що пов'язані з науковими дослідженнями.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом