
На цьогорічному Вімблдонському тенісному турнірі організатори вперше повністю відмовилися від лінійних суддів, замінивши їх автоматизованою системою Hawk-Eye Live з елементами штучного інтелекту. Проте нововведення, яке мало б забезпечити бездоганну точність, спричинило чимало суперечок серед гравців, уболівальників і навіть колишніх працівників турніру, повідомляє TechRadar.
Попри заявлену високу точність Hawk-Eye Live, деякі гравці відкрито розкритикували систему після сумнівних епізодів у своїх матчах. Зокрема, британські тенісисти Джек Дрейпер і Емма Радукану висловили недовіру до рішень ШІ після суперечливих лінійних моментів.
Китайська спортсменка Юе Юань під час гри звернулась до арбітра з проханням збільшити гучність голосових оголошень, оскільки не завжди могла чітко почути рішення.
У матчі між Сонею Картал і Анастасією Павлюченковою система вийшла з ладу на один гейм через помилку оператора. Організатори пізніше визнали збій і публічно вибачилися.
Окрім технічних негараздів, звільнення понад 300 суддів через автоматизацію викликало обурення в тенісному середовищі. Деякі з них навіть вийшли на протест біля Всеанглійського клубу, тримаючи плакати з гаслами проти заміни людей алгоритмами.«Це більше, ніж просто точність — це дух гри», — кажуть критики нововведення.
Також у гравців більше немає права на оскарження рішень системи. У той час як Roland-Garros і деякі інші турніри досі використовують людське суддівство, Вімблдон зробив ставку на повну автоматизацію.
Організатори заявляють, що автоматизоване суддівство — це шлях до об’єктивності та відсутності людських помилок. Проте відкритим лишається питання: чи готовий тенісний світ до повного виключення людського фактору, який десятиліттями формував атмосферу Вімблдону