TOP For UA

Топ книг для саморозвитку від ForUA

Топ книг для саморозвитку від ForUA

Топ книг для саморозвитку від ForUA

1. «Атомні звички» Джеймса Кліра

Книга акцентує увагу на тому, що невеликі зміни на постійній основі з часом мають призвести до значних результатів. Не потрібно змінювати одразу все, варто запроваджувати маленькі покращення поступово. 

Автор розглядає звичку не просто як одноразову дію, а процес, що формує нашу особистість. Тобто зміна наших традиційних дій на більш корисні – це і є особистісне зростання. 

Напрацювання потрібної звички відбувається з дотримуванням чотирьох правил:  зроби її помітною, привабливою, простою і задовільною. І, навпаки, негативну звичку Клір рекомендує зробити непомітною, непривабливою, складною і незадовільною, щоб у підсумку її позбутися. 

Книга дає розуміння, як шляхом конкретних послідовних дій можна запровадити і закріпити зміни в тривалій перспективі.

2. «Тією горою є ви» Браянна Віста

У фокусі книги – аналіз  самосаботажу та методи його усунення. Авторка говорить про те, що єдиний, хто перешкоджає нашому успіху – це ми самі. 

Перш за все, потрібно зрозуміти, що самосаботаж — абсолютне нормальне явище і є наслідком емоційних травм, страхів, або душевних страждань. Для того, щоб позбутися внутрішніх перешкод, що заважають рухатися вперед, необхідно бути більш співчутливим до себе і взяти відповідальність за своє життя. Авторка рекомендує боротися з  деструктивними переконаннями за допомогою певних технік саморефлексії. Це поступово змінить внутрішній діалог і допоможе створити омріяне життя, наповнене  бажаними цінностями.

На противагу швидким рішенням книга пропонує роботу над внутрішнім перетворенням шляхом поступової трансформації особистості. Власне, назва книги говорить сама за себе – «гора, яку потрібно подолати – це ви».

3. «Накопичувальний ефект» Даррена Гарді

Це особисте дослідження автора, який стверджує: дрібні регулярні дії дають значні результати. Також він наголошує, що не везіння є запорукою успіху, а послідовність правильних рішень, завдяки напрацьованим звичкам. 

Зміни в будь-якій сфері життя можливі тільки за умови дисципліни і наполегливості, а ключем до покращення є саме довгострокова стратегія, яка в підсумку впливає на все – здоровʼя, карʼєру і стосунки. Навіть відмова від однієї склянки солодкого напою щодня призводить до глобальних результатів.

«Накопичувальний ефект» стимулює формувати позитивне середовище, боротися з самосаботажем та запроваджувати  корисні звички. І знов таки, замість  очікування миттєвих результатів, автор закликає до поступових і сталих дій, що неухильно призведе до зростання.

Автор: Олена Мельник

Теги: