Себастіан Браат, випускник університету Західного Сіднея, розробив "Сонячну черепицю", що поєднує в собі відразу три функції.

"Сонячна черепиця" — це плитки, що складаються з основи (прозорий полікарбонат) і двох головних шарів. Один — сонячні батареї, другий — тонкий резервуар з теплоносієм. Плюс тут є роз'єми: електричні і гідравлічні.

Плитки використовують сонячне світло для вироблення електрики (на що йде 12-18% світлової енергії), а також — для підігріву (через проміжний теплообмінник) гарячої води в домашньому водопроводі (що забезпечується тепловим промінням, не сприйнятим фотоелектричною панеллю), повідомляє «Мембрана».

Головна новина австралійця полягає в тому, що такі сонячні батареї пропонується не просто ставити поверх даху (хоча можна і так зробити), але робити з набору цих плиток дах безпосередньо, так само, як укладають звичайну черепицю.

Поєднавши три функції (покриття, постачальник електрики і теплої води) в одній плитці, автор пропонує використовувати свій винахід при зведенні нових приміських будинків, здатних не тільки забезпечувати себе енергією і теплою водою в сонячний день, але й качати надлишки електрики в мережу (коли є можливість домовитися з енергокомпанією про оплату) або в акумулятори.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

439