Жук Stenocara, що живе в пустелі Наміб, надихнув Майкла Рабнера і Роберта Коена з Массачусетського технологічного інституту на створення наноматеріалу, що ефективно викачує вологу з повітря.

Коли ранкове вологе повітря, що йде з Атлантики, досягає пустелі, жук Stenocara підіймається на вершину дюни, підставляючи спину бризу. Спина цієї істоти "обладнана" виступами, що притягають воду, і численними канавками з восковим водовідштовхувальним покриттям, які ефективно переплавляють вологу, що осіла на спині, в рот комахи, пише «Мембрана».

Автори роботи постаралися відтворити роботу водоуловлюючої системи жука. Для експериментів вони скористалися склом і полімерними плівками.

На підкладці вони створювали складну поверхню з мікроскопічних "горбів" і "долин". В потрібних місцях були нанесені водовідштовхувальні речовини (типу тефлону). В інших — полімери утворювали виступи, пронизані безліччю пор (нанокапілярів).

В результаті вийшов матеріал, який ефективно забирає воду з вологого повітря (або туману). Причому, говорять американці, ці плівки можна друкувати на тканинах, щоб створювати "мережі" , що уловлюють вологу, і які могли б захоплювати більше води з повітря, ніж колишні матеріали подібного призначення. А це, очевидно, може дуже стати в нагоді у посушливих районах.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

611