Ученим з Манчестерського університету вдалося отримати перший доказ того, що океанічні і морські води просочуються в глибини Землі. Багато років геологи сперечалися про те, чи має місце субдукція в районі стиків тектонічних плит, або за ними існує якийсь "бар'єр", перешкоджаючий цьому.
Дослідники Манчестерського університету змогли знайти океанічну воду в зразках вулканічних газів, що походять з мантії Землі. Інші вчені, Кріс Беллентайн і Грег Холланд, також говорять, що за їх відомостями близько 10 відсотків океанів з моменту їх утворення були поглинені планетою. Це, відповідно, дозволяє стверджувати, що половина об'єму води в надрах Землі є океанічною, передає «Компьюлента» .
Для визначення змісту морської води у вулканічних газах учені використовували метод незначних газових сумішей. Вони підрахували кількість атомів у благородних газах, таких, як аргон, ксенон і криптон, що містяться в зразках. Це допомогло взнати, що вони несуть в собі "відбиток" морської води.
За словами доктора Холланда, дане дослідження допоможе взнати, що відбувалося в надрах нашої планети на початку часів, і про те, як вона мінялася і формувалася. Дані експериментів також пояснюють, чому вміст морської води в газах океанічних вулканів, які є в регіонах, де мантія стикається з ядром, вище. Раніше вважалося, що вода потрапила туди у момент утворення нашої планети, і тепер виходить назовні. Враховуючи останні дані, тепер дослідники заявляють, що вона постійно просочується вниз, до центру Землі, а потім виходить з вулканічною лавою.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом