Несподіване продовження минулого року отримала історія відкриття нового виду мавп. Провівши морфологічні, філогенетичні і молекулярні дослідження, вчені заявили, що промахнулися тоді з визначенням роду, і йдеться про важливіше відкриття — новий рід мавп.

Велика мавпа, якій довго вдавалося переховуватися від людей, була знайдена в 2005-у в Танзанії.

Тоді вчені приписали "новобранця" до роду Lophocebus, назвавши, відповідно, вид Lophocebus kipunji, проте, тепер з'ясувалося, що це — новий рід мавп, перший за останні 80 з гаком років. Відповідно, вигляд перейменований в Rungwecebus kipunji.

Рід Rungwecebus названий на честь вулкана Рангве, на лісистих схилах якого, а також у національному парку і живе ця мавпа. Окрім Рангве вона мешкає ще в одному місці в Танзанії, але в усіх цих районах знаходиться під загрозою вимирання через діяльність людини. Отже навіть розглядається питання про занесення Rungwecebus kipunji в Червоний список міжнародного сюзу збереження природи — IUCN Red List, передає «Мембрана».

"Наразі ми робимо перепис, але мавпи Kipunji майже напевно налічують менше 1 тисячі особин", — сказав лідер дослідників, один з відкривачів цієї мавпи, Тім Девенпорт з Товариства збереження дикої природи.

Детальний аналіз мавпи став можливий після того, як один мертвий екземпляр був знайдений в капкані фермера. Раніше вчені могли лише спостерігати тварин зі сторони, вивчаючи їх по відео і фото.

Про результати дослідження міжнародна команда вчених на чолі з Девенпортом повідомила в журналі Science Express.

Співавтор роботи, Біл Стенлі з "Польового музею" Чикаго, розказав: "Інформація про те, що це — новий рід, викликала у мене тремтіння в хребті".

" По генетиці виходить, що нова мавпа близько пов'язана з бабуїнами, але череп її ні краплі не схожий на череп бабуїна", — додав Стенлі. Також цікаво, що ця досить струнка мавпа — Kipunji — живе, головним чином, на деревах, на противагу масивним родичам — бабуїнам, що живуть, в основному, на землі.

Учені вважають, що аналіз танзанійської мавпи дасть їм унікальну можливість зрозуміти розвиток мавп в Африці. Вони відзначають, що дивний родовід і нинішній вид цієї нової мавпи можуть пояснюватися її ізольованістю від великих об’єднань приматів центральної Африки – через озера Танганьїка і Руква.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

783