Ковалі з усього світу з'їхалися до Івано-Франківська. Тут почався міжнародний фестиваль "Свято ковалів 2006".

В центрі міста справжні кузні: з горнилами, ковальським хутром і діжками для загартування металу. Працюючи просто неба на очах у публіки, майстри з готовністю демонструють свою роботу і творять з металу різноманітні речі. А кожний охочий може спробувати і викувати собі щось на спомин, передає ICTV.

Не професія, а мистецтво – так називають улюблену справу ковалі. Щоб стати хорошим майстром, треба не тільки мати міцне здоров'я, але і гарний зір, образну пам'ять і художній смак. Таємницями ковальського мистецтва діляться майстри на професійному святі в Івано-Франківську. Сюди ковалі приїхали не тільки з України, а й майже з 20 країн світу. Серед закордонних гостей були і жінки. Шартелла – голландка, вже 5 років кує метал.

Як говорить Шартелла Сантьяго, коваль з Голландії: "Я показую жінкам, що вони також можуть виконувати ту ж роботу, що й чоловіки. Це зовсім неважко. Мені це дуже подобається".

Коваль Богдан мріє про відродження своєї улюбленої справи в Україні. Адже протягом століть ковальство було одним з найважливіших ремесел. До своїх робіт ескізів не робить, говорить, що багато деталей народжується просто під час кування. У Богдана є учні, ним він і передає таємниці ковальської майстерності.

Коваль Богдан Попов: "Секрет є один – це терпіння і робота, постійна практика. Це один секрет. Ніяких таємних знань немає".

Організатори фестивалю сподіваються, що ковальське мистецтво отримає державну підтримку.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

656