Дельфіни-пляшконоси називають родичів іменами, коли звертаються один до одного, а також називають себе. Деталі такого звернення вивчила Лаєла Сей з університету Північної Кароліни і її колеги з інших університетів.
Вчені давно знали, що свистячі "запити" дельфінів містять звуки, які можна вважати іменами тварин, проте, нове дослідження довело, що ця інформація розуміється дельфіном саме як слово, а не як просто знайомий сигнал від родича.
Можна було припустити, що, скажімо, заклик матері до дитинчати, що має звернення ім'ям, упізнається ним головним чином лише по голосу матері. Також дельфіни під час звернення залишають "підпис" — власне ім'я — і тут у пізнаванні могла грати роль проста ідентифікація характерних особливостей голосу, передає «Мембрана».
Але, схоже, що дельфіни можуть ідентифікувати ці імена без жодного зв'язку з пізнаванням голосу "того, хто говорить".
В дослідах з дельфінами затоки Сарасота (Флорида) вчені не просто програвали дельфінам записи звуків інших дельфінів, але давали їм прослуховувати знеособлені синтезовані "оклики", які позбавлені звукових особливостей голосу конкретного дельфіна. В 9 випадках з 14 дельфіни швидко реагували у відповідь на це синтетичне звернення.
Більше того, прослуховування дельфінів показало, що два дельфіни можуть говорити про третього, називаючи його ім'ям.
Автори роботи далекі від того, щоб приписати дельфінам існування мови, в тому значенні, як ми говоримо про людську мову. Проте дане дослідження — ще один привід задуматися про грань між свідомістю людини і свідомістю тварин.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом