Група студентів і викладачів з п'яти вузів Північної Дакоти на чолі з представниками університету штату збудували надзвичайно зручний скафандр для Марса.

Раніше американське космічне агентство надало грант в розмірі $100 тисяч консорціуму космічних грантів Північної Дакоти для здійснення проекту "Планетарний скафандр".

Всього через рік роботи приблизно 40 студентів пред'явили на випробування два марсіанських скафандри (трохи відмінні в деталях) власної розробки, що виділяються серед інших проектів порівняно низькою вагою (21,3 кілограма на Землі) і високою гнучкістю.

Головна мета групи саме й полягала в пошуку оптимальних рішень для матеріалів і конструкції в цілому, здатних забезпечити високу рухливість людини в умовах Марса і комфортні умови для роботи на поверхні Червоної планети протягом кількох годин, повідомляє «Мембрана».

Судячи з перших випробувань, студентам вдалося вирішити це завдання. Польові тести на місцевості, що нагадує марсіанську, показали, що людина в новому скафандрі може спокійно сідати навпочіпки, піднімати із землі каміння і очищати його від пилу, працювати різними геологічними інструментами, вести "марсохід" (на тестах це був звичайний квадроцикл) і так далі.

А рухливість пальців в рукавичках цього скафандра така, що людина може легко наживити на болт гайку і закрутити її — пальцями. Більше того — в цьому скафандрі можна легко скористатися кульковою ручкою, залишаючи в блокноті записи абсолютно не відмітні від тих, що може зробити людина без рукавичок.

За допомогою двох осіб новий скафандр надягають за 20 хвилин, що дуже і дуже непогано, хоча і більше поставленої на початку роботи мети — 10 хвилин.

Всі матеріали і герметичні зчленовування нового костюма розраховані на роботу з великим перепадом тиску (зовні і всередині), а також на тривалий опір руйнівної дії марсіанського пилу. В костюмі передбачені могутні шари теплоізоляції і система терморегулювання.

Ранець новинки розрахований на швидку "гарячу заміну" витратних матеріалів (приблизно 5 хвилин). Також автори скафандра подумали про систему для питної води, систему комунікації, кріпленні до скафандра різного додаткового устаткування (наприклад відеокамери) та про безліч інших корисних речей.

І хоча цей скафандр — ще не остаточний варіант моделі, яку NASA дійсно взяло б на Марс, — це дуже детально опрацьований проект, реалізований в металі.

Особливо студенти відзначають низьку вартість їхнього дітища. Звичайні скафандри для шатла коштують по $22 мільйони.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

646