Як говорять історики, дві впливові цивілізації бронзового століття, егейська і близькосхідна, були розділені одна від одної як географічно – морем, — так і в часі – на цілі сто років. Проте свіжі дослідження, проведені в університеті Корнелла, принесли такі несподівані дані, що вченим, схоже, доведеться відмовитися від своїх слів.
Вивчаючи за допомогою радіовуглецевого аналізу кільцевих зрізів дерев і насіння з археологічних знахідок у районах Туреччини, Крита, Родоса, група під керівництвом професора Стурта Меннінга, прийшла до висновку, що виверження вулкана Санторін — одна із знакових подій в історії Егейської цивілізації – відбулося в 17 столітті до нашої ери, тобто на цілі сто років раніше, ніж вважалося до цього, передає «Мембрана».
Виверження Санторіна знищило багато навколишніх міст і було одним з наймогутніших в історії. Будучи найбільшою подією другого тисячоліття до нашої ери, воно служило точкою відліку античної хронології, хоча його дата точно не зафіксована в історичних документах.
Інформація про історію Стародавньої Греції того періоду і без того була неповною і сумнівною. Саме тому близько 30 років тому стартував проект "Егейська дендрохронологія", в рамках якого Меннінг і проводив свої дослідження.
Нові відомості, як стверджує вчений, приведуть до суттєвого перегляду історії середземноморських цивілізацій, що процвітали близько 3,6 тисяч років в епоху пізньої бронзи.
Професор, вважає, що це відкриття дозволить виявити багато неясних ліній, що спостерігаються в хронології стародавнього світу. У будь-якому випадку, історикам доведеться "подовжити" термін життя стародавньої егейської культури ще на сто років.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом