Частини генома, які, здається, не несуть ніякої інформації (так звана "сміттєва ДНК"), врешті-решт можуть виявитися більш важливими, ніж раніше передбачали генетики. Про це повідомила група фахівців з дослідницького центру Томаса Уотсона.

Автори роботи використовували комп'ютер, щоб шукати зразки повторюваного коду в геномі. В пошуках однакових послідовностей, або "мотивів", було просіяно приблизно 6 мільярдів "слів" в частині людського генома, не задіяній в кодуванні.

Було виявлено кілька мільйонів мотивів, при цьому 128 тисяч з них також були присутні в частині генома, задіяній в кодуванні, — в генах, які задіяні в певних біологічних процесах: транскрипції коду або комунікації між клітинами, повідомляє «Мембрана».

Зокрема дослідники підозрюють зв'язок між цими новообчисленими ділянками-мотивами і роботою молекул РНК, що відповідають за своєчасне виключення тих або інших генів після завершення їх транскрипції, що впливає на розвиток і диференціацію клітин.

Ці регіони несуть важливі для розвитку клітин структури, значення яких ще належить оцінити повною мірою, — так автори коментують результат обчислень. Проте це відкриття — тільки припущення, засноване на статистичному опрацюванні генома, і його ще потрібно буде перевірити.

Дослідження видано в "Слуханнях національної академії наук" (PNAS).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

651