Психолог Тім Джентнер з університету Каліфорнії в Сан-Дієго провів дослід, який показав, що співні птахи здібні до усвідомленого розпізнавання простих граматичних конструкцій, які створюються на основі їхньої ж власної мови.

11-ти шпакам давали записи пісень птахів. В одних випадках це були прості записи стандартних пташиних "пропозицій", в інших — спеціально змонтовані записи, в яких у середині "пропозиції" дослідники робили вставку з іншої "пропозиції", як пояснення уточнення в людській мові.

Вчені намагалися навчити птахів розпізнавати різницю між типами пропозицій на прикладах (з підкріпленням пригощанням). Потім птахи повинні були виділяти такі складні пропозиції з випадкового потоку простих, указуючи на пізнавання натисненням (дзьобом) кнопки на стіні. Під час багатьох дослідів 9 птахів з 11 правильно розпізнавали "рекурсивну граматику" в 90% спроб, а двоє птахів не зрозуміли, чого від них хочуть, передає «Мембрана».

Два роки тому вчені пробували провести аналогічні досліди з мавпами — і ті провалили іспит. Можливо, що музичний слух співних птахів допомагає їм бути більш здатними в даному питанні.

"Ми були приголомшені, що вони могли зробити це", — сказав Джентнер про своїх підопічних.

Дослідники відзначають, що раніше граматику вважали важливою відмінністю людини від тварин, які, як правило, користуються набором стандартних сигналів, але не комбінують фразу в складні конструкції. Тепер же стає зрозуміло, що тут немає ніякої ключової відмінності, яка б різко розділяла людину і решту тварин. І це — справжній винахід для подальших роздумів біологів і лінгвістів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

687