Незвичайну для ссавців здатність випадково виявили у лабораторних мишей виду Murphy Roths Large (MRL), які через свої генетичні мутації зручні для вивчення деяких захворювань. "Тепер же миші MRL несподівано відкрили новий напрям досліджень", — розказує автор відкриття Елен Хебер-Катц з філадельфійського інституту Вайстара.

Елен і її колеги проводили на мишах MRL експерименти в області імунології. Одній групі мишей давали якісь ліки. Щоб позначати мишей, яким вже дали препарат, Елен проколювала їм вуха невеликим пробійником, роблячи пристойний (для миші) круглий отвір.

Через деякий час вона повернулася до клітки і виявила, що жодна миша не була відзначена. Спочатку професор Хебер-Катц вирішила, що забула зробити отвори, але потім з'ясувалося, що вони дивним чином заросли. Причому пильне вивчення показало, що там йшов синтез ДНК і нових клітини. І навіть шерсть починала рости на нових ділянках, передає «Мембрана».

З'ясувалося, що даний тип загоєння тканин ніколи раніше у мишей не спостерігався.

Тоді команда зробила цим мишам крихітну ранку на серці. Через деякий час вони перевірили її і побачили — тканина відновилася, навіть слідів немає. Аналогічна крихітна рана спинного мозку у MRL також заживала, хоча не безслідно.

Подальше дослідження ідентифікувало два гени (mmp9 і mmp2), мабуть, залучені в цей процес.

Команда також виконала цікавий експеримент: ембріональні стовбурні клітини печінки від миші MRL вводили у вену звичайній миші, і через місяць робили маленьку рану на серці. Миша демонструвала зростання серцевих клітин і загоєння рани.

Зараз вчені пробують вивести мишу, яка матиме регенеративні здібності, але буде носієм аутоіммунної хвороби, як миші MRL. Біологи зайняті детальною картографією генів, що беруть участь у загоєнні вуха і серця, сподіваючись, що зрозуміють, як регенеративні здібності можуть бути передані іншим ссавцем. А в цих двох процесах, припускають учені, задіяні ряд генів, як загальних для обох "ран", так і специфічних "для серця" і "для вуха".

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1115