Європейський апарат Venus Express передав перші кадри Ранкової зірки. І вони вже піднесли сюрприз.

Ці знімки були виконані 12 квітня (майже відразу після прибуття космічного посланця Європи на місце своєї роботи) з відстані 206,452 тисячі кілометрів від планети.

Учені були особливо заінтриговані темним вихором, що знаходиться майже точно над південним полюсом Венери. Ця хмарна структура заздалегідь "підозрювалася", але досі ще ніколи не знімалася космічними апаратами. Вона дивно відповідає аналогічній структурі над північним полюсом.

Фахівці місії задоволені, що включення ряду наукових інструментів супутника пройшло без затримки, і комбінований спектрометр видимого і інфрачервоного діапазону поставляє такі тонкі деталі атмосфери, передає «Мембрана».

Дозвіл цього знімка південного полюса склав 50 кілометрів на піксель (кадр у високому дозволі — тут, JPEG). Але команда Venus Express підкреслює — далі апарат ще сильніше наблизиться до планети, і дозвіл зйомки збільшиться в 100 разів.

На денній стороні кадр показує сонячне світло, відображене від вершин хмар, що летять приблизно за 65 кілометрів вище за поверхню планети.

Вечірня половина знята через ІК-фільтр на довжині хвилі 1,7 мікрони, і в основному показує динамічні спіральні структури хмар у більш низькій атмосфері, приблизно на 55-кілометровій висоті.

Більш темні області відповідають товстому хмарному покриву, тоді як більш яскраві — тонкому, що дозволяє бачити теплову радіацію поверхні Венери.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

707