Одна невелика африканська рибка полює за комахами на суші, вибираючись для цього з води. Цікаве дослідження опублікував Сем Ван Вассенберг з університету Антверпена.
Вугрехвостий сом виду Channallabes арus живе в тропічних болотах в Африці, де велика частина води обмежена дуже маленькими водоймищами. "Є куди більше їжі, що повзає по землі, ніж у цих маленьких калюжах бруду, — пояснює Вассенберг — Ймовірно, з цієї причини риба спеціалізувалася, навчившись виходити з води на пошуки їжі", пише «Мембрана».
Ця риба набирає швидкості у воді і викидається на землю, де її гнучкий хребет дозволяє їй рухатися подібно змії. Вона також має спеціальний орган для того, щоб дихати повітрям, не використовуючи зябра, хоча учені ще не знають, як він працює.
Як тільки сом знаходить поживу, зазвичай це маленький жук або інша комаха, він піднімає голову і притискує жертву ротом до землі, намагаючись міцніше схопити її щелепами. Потім він повертається у воду, де тільки і може звичним для нього рухом проковтнути поживу
Наявність рухомої шиї — ключовий елемент, що дозволяє цій рибі полювати на землі. Звичайно така шия властива сухопутним чотириногим.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом