![Чисте повітря прискорить глобальне потепління?](https://for-ua.com/static/images/previews/11/113440-2.jpg)
Чистіше повітря пропускає на землю більше сонячного проміння, і це одна з причин потепління. А викиди шкідливих газів сприяють збільшенню об'ємів випаровувань, і це також сприяє зростанню температури на планеті.
Результати цих досліджень були обнародувані на щорічній конференції Європейського геологічного об'єднання (EGU) у Відні.
Згідно із замірами вчених, починаючи з 50-их років кількість сонячної енергії, що потрапляє на поверхню Землі, зменшувалася приблизно на 2% в десятиріччя, повідомляє «Утро.ру».
Цей ефект отримав назву "глобального затьмарення". Однак у 80-х, за деякими даними, цей процес пішов назад.
Падіння темпів розвитку радянської промисловості і введення західними країнами більш суворих норм контролю за рівнями викидів сприяли зниженню кількості найдрібніших частинок і аерозолів в атмосфері.
А вони-то якраз і перешкоджали проникненню сонячної радіації, як напряму, так і впливаючи на процес утворення шару хмар.
За припущенням Мартіна Уайлда, ученого з Інституту Атмосферних і кліматичних досліджень в Цюріху, ефект "глобального потепління" і "парниковий ефект" були взаємовиключні - але тільки до початку 80-х.
Раніше вважали, що в глобальному потеплінні винен "парниковий ефект", але професор Уайлд наполягає, що виною всьому - "глобальне прояснення".
Він посилається на сильні географічні варіації: над територією Європи ефект "прояснення" більш помітний, ніж над територією, скажімо, Індії, де процес індустріалізації зростає стрімкими темпами.
Інший учений, Рольф Філіпона із Всесвітнього центру радіації в Давосі, дійшов висновку, що потепління, зокрема в Європі, - результат збільшення вологості повітря.
Вода, випаровуючись, перетворюється на точно такий же "парниковий газ", як двоокис вуглецю або метан, які самі своєю чергою сприяють збільшенню випаровувань води.
Але для остаточних висновків - чому все ж таки відбувається глобальне потепління і як з цим боротися - потрібні заміри над поверхнею океанів та іншими важкодоступними районами Землі.
Потім всі ці дані потрібно буде ввести в комп'ютерні моделі, а їх побудова поки що перебуває в самому зародку.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом