Дослідники за допомогою методів генної інженерії створили вірус, який притягує метали. Модифікований таким чином вірус був використаний для отримання найтонших проводів мікроскопічних Li-Ion батарей.

Міжнародна група дослідників з Массачусетського технологічного інституту модифікувала для цієї мети вірус М13, який раніше «брав активну участь» в отриманні надпровідних і магнітних нанопроводів. За допомогою нової модифікації вірусу учені провели синтез нанопроводів з оксиду кобальту при кімнатній температурі, повідомляє NewScientist.

Учені модифікували ген вірусу М13, що має форму трубки, так, щоб його оболонка "притягала" іони певних металів – золота і кобальту. Потім модифіковані таким чином віруси витримували в розчині хлориду кобальту, щоб кристали оксиду кобальту рівномірно мінералізувалися по довжині вірусу. Для додаткового електричного ефекту додавали трохи золота, повідомляє «Утро.ру».

Оскільки віруси не здатні розмножуватися самі по собі, їх вирощують в клітинах – в цьому разі в бактеріях. Віруси вводять в клітину свій генетичний матеріал, після чого клітина відтворює копії вірусу. Ланцюжок вірусів і утворює нанопровід.

Отримані таким способом нанопроводи працюють як аноди батареї. На думку авторів дослідження, ця технологія дозволяє легко виготовляти і інші електронні компоненти шляхом зміни генетичного коду – наприклад катоди для тих же мікроскопічних батарей. "Гнучкість" методу – одна з головних його переваг. Іншою, не менш важливою перевагою, за словами доктора Анджели Белчер, керівника дослідження, є можливість виготовляти компоненти при кімнатній температурі.

Учені збираються найближчим часом приступити до розроблення пристроїв, розміри яких варіюються від зернятка рису до розмірів батарей, що використовуються в слухових апаратах.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1311