Цього року виповнюється 25 років відколи картина Пікассо "Герника" повернулася на батьківщину. Політики, що представляють басків, зажадали на засіданні парламенту Іспанії в Мадриді показати картину в баскському регіоні, поблизу того самого села, фашистські бомбардування якого і викликали полотно до життя.


В даний момент полотно розташовується в музеї Рейну Софія в Мадриді. Співробітники музею випустили офіційну заяву, в якій мовиться, що транспортування полотна неможливе із технічних причин. Тиск на метрополію посилився після оголошеного армією баскських сепаратистів (ЕТА) минулого тижня припинення вогню, передає “Gif.ru”.


"Герника" була зроблена Пікассо в 1937 році, після того, як сумісна військова операція італійців і німців зрівняла стародавнє однойменне місто із землею. Проте в Іспанії картина опинилася тільки після закінчення тоталітарного режиму генерала Франка. До цього в Іспанії повісити репродукцію картини на стіну вважалося антиурядовим діянням.


Картина не вперше опиняється в центрі політичного скандалу. Нагадаємо, що в 1974 році молодий художник Тоні Шафразі балончиком з фарбою написав на картині "Kill Lies All" під час її демонстрації в нью-йоркському МоМА, як протест проти агресивної зовнішньої політики США. Напис, втім, швидко зчистили. А Шафразі зараз – один з найбільш процвітаючих арт-ділерів Нью-Йорка.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

498