Професор Деніел Роберт (Daniel Robert) і його колеги з університету Брістоля вивчають "вуха" сарани і антени москіта, щоб навчитися створювати надзвичайно чутливі мікрофони.
Сарана слухає за допомогою крихітних мембран, завтовшки всього в мікрон. Вони володіють рядом цікавих механічних властивостей і коливаються, у відповідь на звуки, з амплітудою в якісь нанометри. Москіти також "озброєні" незвичайними мікрофонами — антенами з 15 тисячами сенсорних клітин, повідомляє «Мембрана».
Даніель Роберт пояснює суть роботи: "Ми знайшли, що різні звукові частоти викликають абсолютно різний механічний відгук в системі слухання сарани. Вивчаючи ці крихітні рухи і розуміючи, як слабкі звукові хвилі перетворюються на механічні "відповіді", ми, врешті-решт, зможемо проектувати мікрофони, засновані на цих природних слухових системах. Вони могли б знаходити вкрай слабкі звуки і аналізувати їх спектр. Це те, що нинішні мікрофони зробити не в змозі".
Для аналізу будови і роботи слухових систем комах автори цього дослідження застосовують найрізноманітніші методи: лазерну доплерівску виброметрію, атомний силовий мікроскоп і так далі, складаючи тривимірні комп'ютерні моделі.
Учені особливо наголошують, що це успішне дослідження стало можливим завдяки мультидисциплінарному підходу — об'єднанню в одну команду біологів, фізиків і інженерів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом