Роберт Браун, директор відділу програм біовідновлюваних ресурсів університету Айови, пропонує використовувати численні деревні і рослинні відходи, що в даний час спалюються, для синтезу штучної нафти замість імпортованої.
США генерує величезну кількість стружки, тирси, деревної кори і стебел зернових культур. Зараз ця маса, як правило, спалюється, трішки допомагаючи у виробленні електроенергії.
Проте Браун вважає, що вигідніше спочатку перетворювати ці відходи в синтетичну нафту – універсальний продукт, придатний для масового транспортування, пише «Мембрана».
Відповідні технології вже існують, і є також компанії, які активно займаються вдосконаленням, комерціалізацією цих технологій і просуванням таких штучних продуктів на ринок, наприклад, фірма Ensyn і ряд інших компаній та інститутів.
Щорічне виробництво біомаси в США, теоретично, може забезпечити синтез штучної нафти в кількості, що дорівнює одній третині від об'єму нинішнього споживання нафти в країні, тим самим, суттєво послабивши залежність Америки від імпорту чорного золота.
Якщо не вдаватися в подробиці, в основі синтезу штучної нафти – простий нагрів біомаси до 500 градусів без доступу кисню, перегонка і конденсація отриманої суміші. Синтетична нафта на вигляд виходить такою ж, як звичайна, хоча суттєво відрізняється за хімічним складом.
Але важливіше, стверджує Браун, що технічно з цієї штучної, або як ще говорять біонафти, можна виробляти практично всі продукти, які сьогодні роблять з нафти природної — різні види моторного палива і хімікати.
Синтетичне моторне паливо, до речі, виробляла ще Німеччина під час Другої світової війни (коли відчувала гостру нестачу нафти), але воно було дуже дорогим. Зараз же, вважають американські вчені, прийшов вже час для цілком рентабельних і масових технологій такого роду синтезу.
Читайте про дешеве японське біодизельне паливо і легкові автомобілі.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом