Суперечливі скам'янілості віком 150 мільйонів років, знайдені на півдні Німеччини, примусили палеонтологів знову замислитися над тим, як в еволюції динозаврів виникли пера, кінець кінцем, вивівши рід птахів.
Останки динозавра вид Juravenator описали Луіс Чиаппе, директор інституту динозаврів музею природознавства Лос-Анджелеса і Урсула Гехліх з університету Мюнхена.
Juravenator був хижаком. Довжина найденої тварини — 76 сантиметрів.
Структура скелета, що добре збереглася, вміщує цю тварину в сім'ю крилатих динозаврів на генеалогічному дереві доісторичних ящерів. Хоча власне крил у них, мабуть, і не було (дивися реконструкцію зовнішнього вигляду), пише «Мембрана».
Але оскільки всі його близькі родичі прикрашені пір'їнами, палеонтологи чекали, що і Juravenator виглядатиме так само. Проте маленька окам'яніла ділянка шкіри, що збереглася на хвості, не показує ніяких ознак пір’я.
Лускова шкіра Juravenator ідентична звичайним динозаврам, хоча найближчий його родич – пернатий і крилатий Sinosauropterix.
Є декілька можливих пояснень загадці: пера, можливо, були втрачені на цій еволюційній гілці, після виникнення їх у предка Juravenator; або пера, можливо, розвивалися не раз у динозаврах, несподівано виникаючи в різних близьких видах в різний час і в різних місцях; або — саме ця специфічна скам'янілість (а здається це — підліток), тільки відрощував пера або втратив їх у певний сезон року; нарешті, Juravenator все ж таки міг мати пір’я, але вони просто не змогли окам'яніти.
Щоб розібратися в цій плутанині, потрібні ще дослідження і, напевно, нові скам'янілості того ж виду.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом