Команда дослідників з європейського консорціуму BIODEEP знайшла в Середземномор'ї глибоководний оазис, населений невідомими науці мікробними формами життя. Їх вивчення, як очікується, матиме велике значення для біотехнологій і може привести, наприклад, до створення нових ліків і хімікалій для харчової промисловості.

Щоб знайти оазис на глибині 3,3 кілометри, розташований на межі між морською водою і солоним озером, учені використовували кабель завдовжки 4 кілометри з вплетеним у нього оптичним волокном для камери з дистанційним управлінням.

Своєрідний "водорозділ" завтовшки 2,5 метри, де процвітає невідоме мікробне життя, утворився декілька тисяч років тому в результаті руху земної кори, передає «Мембрана».

Оскільки багата киснем морська вода і "безкислородна" озерна не змішуються, в цьому місці кипить унікальна мікробна діяльність.

Висока концентрація солі, хоча і робить життя мікробів більш напруженим, дозволила багатьом мешканцям на глибині організмам пристосуватися до аномальних умов і навіть процвітати в такому навколишньому середовищі.

На їх користь грає і відмінність в густині, завдяки якій "заманюються в пастку" органічні частинки, а також знизу поставляється газоподібний метан. Все це — пожива для мікробів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

563