В Тверському державному університеті з'явиться музей Козла, повідомив член геральдичної ради при президенті РФ і геральдичної комісії Тверської області Володимир Лавренов.
"Практично у кожного російського регіону є свої історичні особливості, з якими асоціюються мешканці тих або інших територій - тамбовський вовк, перм'як - солоні вуха, тверський козел", - розповів Лавренов.
За його словами, "козлина історія" Твері до офіційної геральдики відносин практично не має. Вона почалася з виявлення цікавого пам'ятника - прикордонного стовпа, встановленого поблизу села Куженкіно Бологовського району, на межі Тверської і Новгородської губерній, сказав експерт, передає РІА «Новини».
За його словами, цей пам'ятник, датований XVIII-XIX століттями, був двостороннім знаком, прикрашеним масивними бронзовими гербами. "З Новгородської сторони був зображений офіційний герб цієї губернії. З Тверської сторони стовп прикрашав дивний символ: два козли спираються на предмет, схожий на ступу або кубок", - уточнив співрозмовник агентства.
Достовірно не відомо, кому належала ідея установки цього пам'ятника на межі областей, сказав Лавренов.
"За радянських часів пам'ятник був знищений, а бронзові герби відправлені на переплавлення. Дивом уцілів лише один з них - новгородський герб. Експонат врятували школярі, і передали в Бологовський музей, де він зберігається і до цього дня. Від тверського символу залишилася лише старовинна фотографія, яку і сподіваються незабаром дістати тверські музейщики", - сказав Лавренов.
Він додав, що співробітники музею звернулися до всіх з проханням допомогти в створенні експозиції музею, передати історичні матеріали, дерев'яні, керамічні і будь-які інші фігурки козлів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом