Фахівці NASA зафіксували найзагадковіший гамма-вибух з виявлених досі. Ймовірно, він ще піднесе сюрприз, оскільки розвиток цієї далекої катастрофи ще не завершився.

18 лютого поточного року гамма-вибух, названий GRB 060218, першим уловив супутник Swift. Відразу безліч великих наземних телескопів були направлені в потрібну сторону неба. Спостереження продовжуються й нині.

Подія ця відбулася на відстані 440 мільйонів світлових років від Землі, що для гамма-спалахів надзвичайно близько. Фактично, це другий по близькості гамма-вибух, зафіксований дотепер астрономами. Звичайно такі спалахи приходять до нас з відстаней у багато разів більших, передає «Мембрана».

Друга таємниця: гамма-спалах тривав 33 хвилини, проти звичайних для подібних подій часток секунди або десятків секунд.

І третя таємниця — спалах був слабкий (але при цьому він все ж таки затьмарив світло від галактики, в якій знаходився).

Астрономи припускають, що це може бути новий вид гамма-вибуху, або — гамма-вибух, який спостерігається нами з кута, що раніше не зустрічався.

Можливо, що GRB 060218 — це попередник появи найновішої, яка, як чекають астрономи, досягне піку своєї яскравості в найближчі дні.

Як повідомляє SpaceRef.com, ця подія, ймовірно, вперше прояснить відносини між гамма-вибухами і "звичайними» вибухами найновішими, а також – народженням (потенційно) чорних дір, як залишків від масивних зірок після таких їх вибухів.

Крім того, оперативне виявлення гамма-спалаху привело астрономів у готовність до потенційного народження порівняно близького найновішого, який вперше астрономи зможуть вивчити детально і з самого початку.

Звичайно, найновіші не виявляються доти, доки зірка, що вибухнула, не досягне істотної яскравості в оптичному діапазоні, тобто — через багато днів після початку вибуху.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

631