Багата культура народу майя багато в чому залишається невивченою, і це ще більше привертає увагу дослідників, які прагнуть розгадати її таємниці і загадки. І пошуки «загубленого світу» сьогодні ведуться з космосу із застосуванням найдосконаліших технологій.

Народ майя існував в Центральній Америці аж до XVII століття нашої ери, і населення віддалених районів півострова Юкатан, зокрема мексиканського штату Чіапас, Гватемали і держави Беліз, веде своє походження безпосередньо від народу майя.

Колискою цивілізації вважаються великі міста на півострові Юкатан в Центральній Америці. До восьмого сторіччя населення майя становило близько 15 мільйонів жителів. Однак уже в наступному сторіччі відбувалося досить швидке руйнування територій, на яких відвічно процвітала цивілізація.

Стародавня культура почала занепадати в 8-9 столітті н.е. Серед основних причин одні вчені називають війни, погіршення умов життя, інші – тривалу засуху. Так чи інакше, але через якісь природні причини одна з найдавніших цивілізацій, яка породила незчисленну кількість загадок, занепала, пише “Yoki.Ru”.

Втім окремі міста Юкатана - Чичен-Іца, Ецна і Коба – продовжували існувати протягом досить тривалого часу. Імовірно Чичен-Іца був покинутий лише в XIII сторіччі.

Свій внесок в руйнування стародавньої цивілізації, як відомо, зробили іспанські завойовники, які прийшли в ці землі в XVII столітті. Останнє царство майя (на той час цивілізація була розрізненими групами і окремими об'єднаннями) – Іца було завойоване в 1697 році.

Іспано-американські колонії у той час були відрізані від решти світу, і руїни стародавніх міст залишалися незвіданими.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1222